Izotoniki do odbioru
Aby chronić zdrowie podczas zbliżających się letnich upałów każdy związkowiec naszej międzyzakładowej Solidarności Stellantis Gliwice otrzyma, zawierającą 86 dziennych porcji, paczkę (półtorakilogramowy worek) izotoniku Olimp Iso Plus, aby uzupełniać niezbędne elektrolity i sole mineralne podczas pracy. Izotonik można odbierać od 25 maja do końca sierpnia 2026 w siedzibie NSZZ Solidarność Stellantis Gliwice (budynek G-5, parter).
Podczas upałów szczególnie ważne jest odpowiednie nawadnianie, które ogranicza przegrzanie organizmu, grożące udarem cieplnym. Natomiast, gdy dzięki regularnemu nawadnianiu zostają dostarczone do organizmu niezbędne elektrolity i węglowodany, to zawarte w izotoniku składniki pomagają m.in. w prawidłowej pracy mięśni i układu nerwowego (magnez, potas, wapń), wspierają utrzymanie równowagi elektrolitowej (magnez) oraz prawidłowego metabolizmu energetycznego (tiamina, ryboflawina, witaminy B6 i B12, C).
Taki właśnie izotonik czeka na członków NSZZ Solidarność do odebrania w związkowej siedzibie.
